sobota, 11 kwietnia 2015

Starganiec - syf i kiła.


Nie pamiętam kiedy ostatni raz tam byłam, być może w liceum i od tego czasu praktycznie nic się nie zmieniło. Zniknęły jedynie domki a postawiono 'górskie schroniska'. Czas stanął w miejscu.

Pierwsza rzecz rzucająca się w oczy, gdy siądzie się na ławce nad wodą to męskie towarzystwo - grupki, czasem rodzina z dzieckiem, rzadko kobiety ( natknęliśmy się z P na jedną 'studentkę' ), na ogół podjeżdżają samochody, któryś gostek zniknie w krzakach lub 'bezcelowo' chodzi dookoła zbiornika. Po drugiej stronie, amator słońca wygrzewa się na leżaku.

Ogólnie atmosfera gejowa, jak to można wyczytać w sieci. W pojedynkę nigdy bym się tam nie wybrała.Starganiec miał doczekać się rewitalizacji, z której został tylko projekt, a na miejscu budynków pojawiły się ławeczki a la Pocahontas i miejsce do grillowania.Najciekawiej robi się wokół zbiornika - im bliżej drogi, tym więcej śmieci. Ponieważ ludzie nie mają w zwyczaju brać ze sobą zwykłych reklamówek, do których można by włożyć puste opakowania po jedzeniu a potem to ze sobą zabrać, żeby wyrzucić do pierwszego lepszego napotkanego kosza, to nie dziwmy się, że potem nazywają nas niechlujami  Na parkingu też nie lepiej

Gdyby popracować nad śmieciowym problemem, odpicować teren w ramach początkowego projektu, byłby to piękny zakątek, w którym z przyjemnością można by spędzić czas.

657 dotarliśmy do końca czyli wysiedliśmy na Panewniki Owsiana i wzdłuż drogi podreptaliśmy w kierunku wody. 

Slajdy


Starganiec


Wokół zbiornika

Trzy ptaki na krzyż i kolonia żab, na zaskrońca jeszcze się nie natknęliśmy.W drodze powrotnej przez las na Zadole, powitały nas zmiany - kłody drewna, powycinane fragmenty lasu, a na miejscu wyciętych drzew, szkółka.

Przez Starganiec przebiegają trzy szlaki.Szkółka nr 1Znowu się przyczepię, ale ławki i stojaki na rowery tuż przy pomniku, to jak piknik na cmentarzu, chociaż ciał już dawno nie ma.

16stu poległych, których nigdy nie zidentyfikowano ze względu na daleko posunięty rozkład ciał, zostało ekshumowanych i pochowanych na panewnickim cmentarzu.

Kolejna szkółka.
Namiastka przyrody w biednej oprawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz