poniedziałek, 29 maja 2017

Gdzie jest MOPS w Katowicach Ligocie ?


Spotykam co raz więcej starszych osób w Ligocie, które pytają o lokalizację MOPSu.

Dzisiaj, np. z ulicy Świdnickiej, odprowadzałam, ledwo idącego i trzymającego się na nogach starszego pana właśnie do MOPSU, ponieważ nie miał pojęcia gdzie jest, a wiedział tylko, że gdzieś tu, w Ligocie.

Prośba do MOPSu - niech ośrodek będzie taki dobry i WYSTAWI TABLICZKĘ NA ŚWIDNICKIEJ I NA ZIELONOGÓRSKIEJ ZE STRZAŁKĄ W STRONĘ SWOJEGO LOKUM, bo niestety, jesteście na zadupiu i łatwi do znalezienia nie jesteście.

Do wszystkich instytucji, sklepów itp - WEŹCIE POD UWAGĘ TO, ŻE SPOŁĘCZEŃSTWO SIĘ STARZEJE, nie wszystkie babcie i dziadki siedzą na fejscie albo chodzą z nosem w komórkąch, Ipadach i smartfonach. 
Trzeba im dopomóc w znalezieniu w terenie interesujących ich instytucji. Najprościej trafić do MOPSu z Zielonogórskiej, od strony dawnej podstawówki 35 a teraz gimnazjum 21, prowadzi uliczka, na której jest MOPS. Uliczka znajduje się na przeciwko bramy gimnazjum.

Gimnazjum 21

Zdjęcie uliczki od strony gimnazjum


Trafimy w tę samą uliczkę ze Świdnickiej.

Na tym zdjęciu w lewo, na przeciwko hasiok po prawej.


Traficie z Kołobrzeskiej, wychodząc od przedszkola w górę Świdnickiej i mając hasiok po lewej, skręcacie w prawo.

Zielony budynek to przedszkole, a obok biały, dawna apteka


W górę Świdnickiej


Po lewej hasiok, a skręcamy w prawoIdąc między blokami ze Słupskiej 20 i 18, też tam traficie, bo to zaraz obok Zielonogórskiej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz