niedziela, 16 lipca 2017

Nextbike = Nobike


16ty lipca, niedziela. Jest koło 17.00. Razem z P. ruszamy do głównego skrzyżowania w Ligocie czyli między fontanną a 7ką. Stacja rowerowa zapełniona, ciekawe dlaczego....... za moment się tego dowiemy.
Wybieramy 1 rower. Dok nie chce puścić. Zwracam rower. Wpisuje jedne i te same dane chyba z 3 razy - pin pokazuje się 3 razy, informacja przeskakuje na ekranie tak szybko, że muszę się cofnąć z wpisać po raz kolejny te same dane, z dwa razy nacisnąć, że Tak, CHCĘ ZWRÓCIĆ TEN CHOLERNY ROWER !!!! Po 10 min pojawia się upragnione ZWROT UDANY !!!!. Uf.

Teraz P wybiera kolejne koła ........ i wiecie, co ? Zatrzask nie puszcza, rower stoi jak stał a P zwraca drugi już rower. Gdy nad Ślepką i na Zadolu brakuje rowerów, a tu, stacja jest ich pełna, to znaczy, że wszystkie rowery są zablokowane w swoich dokach.
Wku...........enie sprawia, że nie mamy chęci sprawdzać, czy trzeci albo czwarty rower " puści ".
Ironia jest taka, żeby dojechać do Panewnik, musimy wrócić pod dworzec, by wypożyczyć rower i modlić się, aby akurat tam, przynajmniej jeden został ze swojego doku zwolniony.

Pech nas nie opuszcza.


Pierwszy wybrany przez P rower jest zablokowany, trzeba go ..... zwrócić. Dopiero drugi zostaje zwolniony bez najmniejszego problemu.

Tak właśnie wygląda wypożyczanie rowerów w Ligocie. Ile czasu i nerwów to nas kosztuje. Następnym razem, gdy będziemy musieli spędzić 10 min by wypożyczyć rower, kasujemy swoje konta i przesiadamy się na swoje kółka.


1 komentarz:

  1. Dodajmy do tego, że przecież tak jak stan rowerów (w znaczeniu - ilość) jest widoczny w Internecie dla każdego klienta, tak samo jest widoczny dla operatora usługi. Ktoś powinien monitorować takie rzeczy i jeśli widzi, że w słoneczną niedzielę na jakiejś jak to oni mówią "stacji" stoi komplet - posłać tam serwis. Co się zaś tyczy samego systemu, to coś tam chyba jest nie tak, bo na przykład w chwili wpisywania tego komentarza (10:54) absolutna większość stacji w Katowicach wykazywała stan 5 rowerów, co jest raczej niemożliwe. Jak to nie jest padnięte, to ja jestem Marsjanin.

    OdpowiedzUsuń